Kleine klus: overleggen hoeft niet
In de woning mogen aanpassingen worden gedaan als ze makkelijk ongedaan te maken zijn en het herstel daarna weinig kosten met zich meebrengt. Denk bijvoorbeeld aan behangen of het ophangen van een schilderij of een kapstok. Aanpassingen mogen geen permanente overlast veroorzaken. Voor andere aanpassingen is toestemming nodig.
Is er iets stuk in of aan uw woning, meld dan uw reparatieverzoek. In ons onderhouds-ABC ziet u welke reparaties ZVH doet en voor welke reparaties u zelf verantwoordelijk bent.
Overige klussen: eerst toestemming vragen
Voor structurele, grote of risicovolle veranderingen en voor aanpassingen aan de buitenkant van de woning, heeft u vooraf toestemming van ons nodig.
Dit geldt onder andere voor:
Grote verbouwingen;
Isolatiemaatregelen;
Keuken-, badkamer- of cv-vervanging;
Plaatsing van tuinhuizen, overkappingen, zonwering of airco;
Het plaatsen van harde vloerbedekking.
Wij kunnen voorwaarden verbinden aan onze toestemming die bijvoorbeeld gaan over de kwaliteit, het voorkomen van schade, het onderhoud van de verandering, (bouwtechnische) voorschriften en de aansprakelijkheid.
Een aanpassing, verbouwing of klus die u als huurder zelf in of aan uw huurwoning doet, heet ook wel een 'zelf aangebrachte voorziening" (ZAV),
Wilt u iets aanpassen in uw woning? Zie dan eerst het onderstaande stappenplan.
Zie voor de volledige informatie ons beleid voor zelf aangebrachte voorzieningen (ZAV) en de voorwaarden zelf aangebrachte voorzieningen.

